Prodej a výstavba krbových kamen a krbových vložek

Nabízíme kompletní řešení vytápění prostorů pomocí krbů a krbových kamen. Od návrhu po realizaci, včetně topné zkoušky a zaškolení.

Krby na klíč

Výstavba originálních krbů navržených dle Vašich přání a představ. Pracujeme pouze s kvalitními materiály a produkty osvědčených výrobců. Proto zaručujeme bezpečnost, dlouhodobou životnost a jedinečný design.

Krbové vložky

Základním předpokladem kvalitního krbu je vhodně zvolená krbová vložka. Díky našim dlouholetým zkušenostem společně vybereme nejlepší variantu pro Vámi požadovaný způsob vytápění.

Krbová kamna

Nabízíme krbová kamna teplovzdušná i teplovodní, s výměníkem i bez výměníku. Dle Vašich požadavků společně vybereme nejvhodnější variantu kamen, které Vám následně přivezeme a zprovozníme.

Krby na klíč

Dáváme Vám bezpočet možností, jak bude Váš vysněný krb vypadat.

Díky individuálnímu přístupu, široké nabídce krbových vložek a materiálu na jejich obestavbu, Vám nabízíme neomezené možnosti, jak bude Váš vysněný krb vypadat.

Vedle dokonalého designu krbu je důležitá především jeho samotná funkčnost a bezpečnost. Proto při navrhování krbu vybíráme takový materiál, který je vhodný a certifikovaný pro daný typ stavby. Chyba v této fázi může způsobit tragické následky, proto výstavba krbů náleží profesionálům. Můžete si však být jisti, že s krby od nás nebudete vy, ani Váš dům či chalupa, vystaveni nebezpečí.

Krby na míru

Při návrhu krbu se nezaměřujeme pouze na jeho design, ale především na funkčnost a bezpečnost. Proto vybíráme komponenty a materiály, které jsou do Vašeho prostředí ideální.

Výběr materiálu

Vhodně zvolená krbová obestavba dokonale podtrhuje atmosféru Vašeho interiéru. Pracujeme s širokou nabídkou materiálů – mramor, žula, pískovec, keramika, dřevo (dub), různé typy obkladů, moderní obezdění za použití vhodných materiálů, sklo, nerez a jiné.

Jak to probíhá

Konzultace na místě

Pro získání představy o technických a vizuálních parametrech Vás navštívíme přímo na místě budoucí stavby krbu.

3D návrh

Na základě osobní konzultace zhotovíme 3D návrh krbu spolu s cenovou nabídkou.

Realizace

Po schválení návrhu zajistíme krbovou vložku a stavební materiál. Ve stanovený čas pak přejdeme k samotné realizaci projektu.

Test

Po uvedení krbu do provozu provedeme topnou zkoušku a zaškolíme Vás, jak správně krb obsluhovat.

Krbové vložky

Krbové vložky tvoří hlavní funkční část krbu a nabízí se v několika tvarových provedeních – rovné, panoramatické, oblé, rohové, třístranné, průhledné. Ty se dále liší funkčními parametry, kterými jsou účinnost spalování, oplach skla, přívod externího vzduchu a další. Výběr správné vložky pro požadovaný způsob vytápění je primární, proto Vám pomůžeme vybrat nejvhodnější variantu dle Vašich požadavků.

Krbové vložky - Teplovodní

Krbové vložky s teplovodním výměníkem jsou v současné době stále oblíbenější a žádanější nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich výhodu je, že teplo uvolněné při topení v krbu s teplovodní krbovou vložku je možné pomocí zabudovaného výměníku předávat dále do topné soustavy ústředního vytápění a rozvádět tak teplo do celého domu.

Krbové vložky - Teplovzdušné

U vytápění teplovzdušnou vložkou, je způsob vytápění pomocí horkého vzduchu, který se ohřívá díky teplosměnné ploše vložky uvnitř obestavby a cirkuluje v prostoru díky fyzikálnímu jevu, kde teplý (lehčí) vzduch má tendenci stoupat vzhůru (výdechové mřížky) a studený se opět vrací spodní častí do krbu.

Krbová kamna

Teplovzdušná a teplovodní, s výměníkem i bez výměníku. Společně vybereme krbová kamna plně vyhovující Vašim požadavkům.

Jaký výkon a typ kamen zvolit záleží na několika faktorech. Nejdůležitějším z nich je velikost vytápěného prostoru (1 m³ = cca 20 – 50 W) a charakter objektu (byt, dům, chata). Dalším důležitým faktorem je využití kamen – kamna jako hlavní zdroj tepla nebo spíše doplňkový na případné přitopení v přechodných měsících. Rozhodující také je, zda budou kamna na chatě s minimálním zateplením nebo v dobře tepelně izolovaném domě.

Výhody krbových kamen:

Nevýhody krbových kamen:

Naše firma doporučuje kamna Romotop, Hein a Hs Flamingo, která svou kvalitou a zpracováním splňují vše potřebné a poskytují širokou škálu výběru designu a prostorového řešení.